www.fsfu.org.ua

Четвер, 08 06th

Last updateвт., 22 трав. 2018 12pm

    EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianUkrainian

«Кубок Дружби» – Одеса vs Кишинів

 

Краще пригоршня дружби, ніж віз грошей, говориться в молдовському прислів’ї. І з цим важко сперечатися. Особливо після відвідування міжнародного турніру з ловлі риби фідером «Кубок Дружби», в якому взяли участь збірні команди Одеси та Кишинева. Змагання відбулись 12 – 13 серпня на березі Дністра за кілька кілометрів від Молдово-Українського кордону.

Для участі в дружньому батлі в Одеську область приїхали кращі фидерісти Молдовської республіки. Їм протистояли спортсмени з Південної Пальміри, які радо зустріли своїх суперників в кращих традиціях української гостинності. Свідком теплої зустрічі суперників і одночасно давніх щирих друзів довелося стати і вашому покірному слузі. Як кажуть і я там побував, молдовське вино скоштував, і все на фотокамеру зафіксував…

Організацію турніру взяла на себе Одеська Федерація Риболовного Спорту за всебічної підтримки титульного спонсору ФРСУ компанії Flagman. Доречі, продукція української торгової марки користується великою популярністю серед риболовів Молдови. Багато хто з них по декілька разів на рік відвідують магазини цього бренду в Одесі, щоб поповнити свій арсенал функціональними снастями для рибалки та туризму. Про це мені розповіли молдовські спортсмени. І деякі з них були озброєні вудилищами, котушками, аксесуарами ТМ Flagman, які вони демонстрували з неприхованою гордістю.

«Кубок Дружби» має свою історію і традиції. Турнір започаткували п’ять років тому, і з тих пір він проходить щорічно по черзі в Україні і Молдові. У цьому році змагання приймала наша країна, в наступному українці відправляться в Молдову. Втім пропоную пряму мову голови одеської обласної федерації риболовного спорту С.П. Сніцерука, найстаршого спортсмена області, який як ніхто знає подробиці становлення «Кубку Дружби», більше того, є одним з його засновників. «П’ять років тому у мене та Мойся Лепадату, голови риболовного клубу «Баракуда» (Молдова) виникла ідея: провести змагання між спортсменами наших країн. Після деяких роздумів сформувався і формат майбутнього турніру – змагаються дві команди по 12 учасників в кожній. Є один тур тривалістю шість годин і одна команда-переможець. Все просто і ясно. Згодом народилась і назва – «Кубок Дружби». Наразі, – продовжив свою розповідь Сергій Петрович. – відбувається п’ятий турнір. Поки що рахунок нічийний – 2:2. Два перші роки перемагала збірна Одещини, наступні два сильнішими виявились спортсмени Кишинева. Нинішній батл визначить переможця і володаря перехідного Кубку. Хочу відзначити, що змагання викликають велику зацікавленість серед спортсменів. Бажаючих більше, ніж місць в команді, тому доводиться проводити відбір учасників, як серед одеських, так і серед кишинівських спортсменів. В нинішньому році молдовська сторона виступає чи не в найсильнішому складі за всю історію нашого протистояння. З 12 учасників 6 – спортсмени-міжнародники. Тих, хто брав участь в Чемпіонатах світу та інших престижних турнірах. В Українській команді навпаки – багато новачків, для яких даний фест чи не перше змагання високого рівня. Батл буде нелегким для всіх, – тут С.П. Сніцерук плавно перейшов до прогнозування подій. – Перш за все маю на увазі несприятливі погодні умови: неймовірну спеку. Працювати 6 годин поспіль під палючим сонцем – це не легко. Та й на активність риби така погода впливає не кращим чином. Але як би там не було, переможе сильніший, той, хто володіє більшою майстерністю, кращим досвідом, багатшими знаннями».

Дійсно, на тренуванні риба клювала досить мляво. Та все ж деякі спортсмени могли похвалитися непоганим уловом карасів від 300 г. Попадались до кілограмові підлящі та коропці. Виходячи з цього більшість учасників зробила ставку на ловлю карася. Цілком логічно, адже кому вдасться поставити його на прикормлену точку, той і виграв. Були й такі, хто вирішив ловити верховодку, і вирвати перемогу не якістю, а кількістю.

Зморені і виснажені спортсмени повернулись з тренувань в табір, де відбулось офіційне відкриття «Кубку Дружби». Під гімни України та Молдови свято розпочалось. Учасників міжнародних змагань привітав представник титульного спонсора Родіон Кифарец, який вручив гостям із Молдови подарунки: тільняшки з логотипом ТМ Flagman – відомого і популярного серед рибалок обох країн бренду. Далі смачна вечеря, душевні розмови і відпочинок перед відповідальними і нелегкими змаганнями.

Наступного дня – жеребкування зон і батл Одеса vs Кишиніврозпочався. На відміну від попереднього тренувального дня 13 серпня 2017 року порадувало спортсменів легким, іноді поривчастим вітерцем. Але саме він «спутав карти» учасникам. Хлопцям довелося на ходу змінювати заготовлені на тренуваннях тактики, враховуючи примхи природи. Незважаючи на жадану свіжість, ранкова прохолода швидко поступилася розжареному сонцю, і неймовірна спека знов нависла над берегами Дністра. Тим не менше риба ловилась у всіх. Хай не так часто і не така велика, як хотілося б, та все ж навіть нерівномірні клювання давали надію на перемогу. Розібратися з мінливим характером риби учасникам допомагали тренери та координатори, які швидко переміщались між секторами, ділились необхідною інформацією і підбадьорювали спортсменів. Нарешті довгоочікуваний фініш і зважування. Виявилось, гості продемонстрували кращі результати і в підсумку переконливо перемогли з результатом 44,090 кг проти 38,545 кг з боку збірної Одеси. В молдовській команді відзначився Володимир Пареу, який впіймав 5,485 кг. Серед господарів найкращим став Костянтин Грищенко, який піймав 4,690 кг. Приємним бонусом для капітана кишинівської команди Валерія Лупу став судак, який спокусився на приманку, підготовлену для «мирної» рибки. Були в уловах спортсменів і доволі крупні карасі, і невеличкі сазанчики. Так що учасники, хоч і потомилися, зате перебували в доброму гуморі і піднесеному настрої.

Нарешті довгоочікуване шикування і урочисте нагородження переможців. Що ж, вже втретє «Кубок Дружби» залишається в Кишиневі. А в особистий залік кожного молдовського спортсмена додається ще одна медаль за командну перемогу в міжнародному турнірі. Приємною несподіванкою для учасників стали призи від спонсора – ТМ Flagman. Кожен отримав грошовий сертифікат на придбання товарів в будь-якому магазині мережі Flagman, і на команду – 4 ящики популярної, перевіреної не на одних змаганнях, прикормки FlagmanGold.

Наприкінці церемонії мені вдалось поспілкуватися з капітаном кишинівської команди Валерієм Лупу.

Кореспондент: Вітаю! Розкажіть, що привело вас до перемоги? Яку застосовували тактику?

Валерій Лупу: Ловля на Дністрі для молдовської команди – не новина. Є напрацьована програма по прикормці, її тваринному компоненту… Після тренування ми зробили певні висновки, які донесли до кожного члена команди, і в результаті перемогли.

К.: Які висновки? Можна конкретніше?

В. Л.: Ми визначили оптимальну дистанцію, довжину поводка, розміри гачків, типи приманок і спосіб їх насадки. Так що тренування не пройшло даремно і принесло свої плоди.

К.: Я знаю, що в складі Вашої команди – спортсмени-міжнародники, досвідчені спортсмени, які брали участь в престижних змаганням. Розкажіть, будь ласка, про команду більш докладно.

В. Л.: Так дійсно, в команді представлені дуже сильні спортсмени. Дехто брав участь в міжнародних турнірах. Наприклад, Володимир Пареу, Євген Стербец… Позаминулого року я теж брав участь в Чемпіонаті світу з фідерної ловлі, який проходив в Сербії. Можу сказати, що Володимир та Євген – рибалки від Бога. Вони розуміють рибу, можуть швидко вибрати нову тактику, яка принесе найкращий результат. Крім того, вони прекрасні командні гравці: підказують, діляться досвідом, навчають новачків.

К.: Як розвивається риболовний спорт в Молдові?

В. Л.: Не можу сказати, що дуже швидко і гладко, але поступово він набуває популярності і залучає в свої ряди все більше прихильників. Найбільша проблема – це відсутність фінансування, спонсорів. Доводиться за свої кошти їздити на змагання, оплачувати всі витрати пов’язані з обладнанням і т.д.

К.: Як ви оцінюєте розвиток фідерного напрямку в Молдові?

В. Л.: Фідерний напрямок розвивається дуже динамічно. Наприклад, минулого року в команді було лише 10 спортсменів, зараз вже 20. Тісно співпрацюємо з фідеристами з Придністров’я, в яких все налагоджено на високому рівні. Намагаємось почерпнути їх позитивний досвід по роботі зі спонсорами, по організації змагань…

К.: Що б ви побажали українській команді?

В. Л.: Українці – дуже сильні спортсмени! Мені доводиться перетинатися з ними на багатьох змаганнях, тому я переконувався в цьому багато разів. А побажаю своїм колегам з України нових перемог і ні хвоста, ні луски!

К.: Дякую за інтерв’ю! Хай щастить!

Ось і завершився п’ятий «Кубок Дружби»! Наступного року наших спортсменів буде приймати щедра молдовська земля і щирі риболови-спортсмени, які тим не менш зроблять все можливе, щоб головний приз лишився у них. Тому збірній Одеси доведеться постаратись, щоб довести право на володіння «Кубком Дружби». То ж до нових зустрічей і нових звершень! Хай перемагає Дружба!

Фото в оригінальному розмірі впродовж 7-ми днів будуть знаходитись ТУТ

Ви тут: Головна Новини «Кубок Дружби» – Одеса vs Кишинів